INFORMÁCIE

Detailné informácie o blížiacich sa pretekoch sezóny ako aj výsledkových tabuľkách už realizovaných podujatí sú dostupné na viacerých internetových portáloch a web stránkach, napríklad beh.sk/ alebo www.beh.szm.com/.

Informácie o priebežnom a finálnom poradí pretekárov v rámci jednotlivých bežeckých líg, výkonnostných rebríčov a prehľadov sú dostupné na web stránkach ako www.behej.com/, beh.szm.com/www.kosicemarathon.com/bezecky-serial-vvcv/, www.obs-po.sk/ a podobne.

Rozdelenie štartujúcich bežcov - pretekárov do kategórií je určené obvykle pohlavím a rokom narodenia pretekára. Štandardné rozdelenie kategórií na regionálnych pretekoch je definované ako deti predškolského veku, deti školského veku (6-7 rokov, 8-9 rokov, 10-11 rokov, 12-13 rokov, 14-15 rokov), dorast (16-17 rokov), juniori (18-19 rokov), ženské kategórie: hlavná kategória do 35 rokov, resp. do 39 rokov, prípadne veteránska kategória (35-50 rokov, nad 50 rokov), mužské kategórie: hlavná kategória do 39 rokov, B kategória (40-49 rokov), C kategória (50-59 rokov), D kategória (60-69 rokov) a muži nad 70 rokov vrátane.

Jednotlivé absolvované preteky ako i tréningy si bežci môžu prostredníctvom svojich sporttesterov zaznamenať a výsledkovo štatisticky spravovať v rámci rôznych verejne dostupných portálov ako www.garminconnect.com/, www.strava.cz/strava/Stravnik/Prihlaseni, home.trainingpeaks.com/, sporttracker.com/, www.runtastic.com/, www.endomondo.com.

 

 

Blog

KONCOROČNÉ STRETNUTIE BEŽCOV 2017

Tak ako každý, aj tento rok stretnutie bežcov spojené so spoločným tréningom na Cemjate. Nedeľa 17.12. štart o 10.30h, po spoločnom tréningu posedenie. Pravdepodobne bez jedla.
Celý článok

Náš tím

JOZEF MAKARA

Jožko, Jozef

Jeden zo zakladateľov klubu MTC Vyšná Šebastová, člen dozornej rady a hlavný revízor, zatiaľ "nebežec" :D

+