AKO SME VZNIKLI

AKO VZNIKLA MYŠLIENKA ZALOŽIŤ "MTC VYŠNÁ ŠEBASTOVÁ"?

Obec Vyšná Šebastová ("Šebeš") je už roky domovom nejedného bežca či bežkyne známych z výsledkových tabuliek pretekov, a to nielen východného Slovenska. Skupina maratónskych bežcov: Fero Stanek, bývalý starosta obce, Peto Gombita, bývalý obecný farár, Vlado Pribula, bežec z neďalekej obce Kapušany, Janko Tomčo, miestny obyvateľ, jeho brat Jožko "Oďo" Tomčo, bývajúci naproti cez potok a v neposlednom rade Milan Safko, priviedla k behu "mladších" obyvateľov obce (Fera Pavúka, Jožka Hudáka, Ľuba Mižanina, Maťa Juraška,...), ale aj tzv. "cezpoľných" priateľov (Dušana Butoraca, ten zas Ivku Butoracovú a Slava Kapu, tá bratranca Alina Kovaľa, dodnes verného aj plávaniu a cyklistike,...). Denné tréningy ulicami obce smerom na Dubovú horu ako aj radosť z výsledkov na pretekoch a úsmev po večernom skupinovom výbehu motivujú k tomuto športu čoraz mladšie a mladšie generácie (Alex Safko, Timka Mockovčiaková,..) ako aj ďalších a ďalších obyvateľov obce - futbalistov (Jožo Hudák,...), miestne dámy a pod. 

Postupom času sa bežecké a športové talenty z Vyšnej Šebastovej a okolia zoskupili pod záštitou Združenia športov obce Vyšná Šebastová, čím získali podporu zo strany obce ako aj záujem vedenia obce o ich aktivity a výsledky. Spolu so Združením športov v obci a starostom obce sa každoročne v prvý júnový víkend koná v obci "ŠEBEŠSKÁ PATNÁSTKA", ktorú nikomu z blízkeho ani vzdialenejšieho okolia azda nie je potrebné predstavovať. Tieto preteky majú dlhú a bohatú históriu a môžu sa pýšiť medzinárodnou účasťou a rastúcou popularitou, čo nesporne dokazujú štatistiky štartujúcich a návštevníkov sprievodných akcií viac na tejto webstránke.

Koncom roka 2014 sa na obcou a skupinou bežcov pripravenom ďakovnom posedení k úspechom dosiahnutým v rámci Medzinárodného maratónu mieru (MMM Košice) ako aj kalednárneho roka 2014 zakladatelia klubu (Dušan Butorac, Jožko Makara, Ján Tomčo, Ivana Butoracová Šindleryová, Jozef Tomčo a Milan Safko) dohodli na osamostatnení atlétov obce od Združenia športov Vyšná Šebastová. Zakladatelia klubu prišli s víziou založiť športový klub so zameraním na vytrvalostné disciplíny (maratón, ultrabehy, triatlon, duatlon, polmaratón, trailový beh a podobne) v spolupráci s obcou s názvom MTC Vyšná Šebastová, n.o. s cieľom podporiť rozvoj vytrvalostných športov, zviditeľniť bežeckú komunitu obce a aj takýmto spôsobom spájať miestnych obyvateľov a ich priateľov pri rozvoji spoločenského života obce, osvete športu a fairplay.

Veľkým zlomov v živote klubu bol 22. september 2015, kedy po viacmesačnom úsilí iniciátorov tejto myšlienky došlo k registrovaniu klubu MTC Vyšná Šebastová pod Slovenský atletický zväz - SAZ. Akceptovaním členstva v SAZ sa členovia klubu MTC stali oficiálnymi pretekármi Slovenskej republiky. Viac www.atletikasvk.sk
 

 

Blog

VYBER BEZECKYCH BOT - oplati sa precitat

Je vela clankov o bezeckej obuvi a podobne, tento je vsak z pohladu bezca fakt dost pravdivy a realny, nie komercne pisany kvoli rastu predajnosti akejkolvek znacky: www.ultrabeh.sk/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2007040001
Celý článok

Náš tím

Dušan Butorac (1978)

Dušan, Buty "bolesť je priateľ, ktorý ťa sprevádza na pretekoch"

beh - vytrvalostné disciplíny, triatlon (olympijský, half ironman), duatlon a plávanie, doplnkovo floorball, najcennejšie výsledky:

  • 03:28.10 MEDZINÁRODNÝ MARATÓN MIERU KOŠICE (42.2km) 6.10.2013
  • 01:33.16 GIULIETTA&ROMEO HALFMARATHON VERONA (21.1km) 15.2.2015
  • 11:24.34 MORAVIAMAN OTROKOVICE 226km (3.8km-180km-42.2km) 24.67.2017
  • 05:01.32 iRONMAN BUDAPEST 113km (1.9km-90km-21.1km) 30.7.2016
+